Sektörümüzde kullanılan malzemeler, ürünler çok geniş ve alternatifli olduğu için, hayal ettiğiniz reklam uygulamalarının üretimini atölyelerimizde yapabilmekteyiz. Bu kategoride bazı örnek işler göreceksiniz. İstediğiniz reklam uygulamasını bize aktardığınızda sizlere konu hakkında bir grafik çalışması ve malzeme detay bilgisi paylaşılacaktır.

Branda Baskı Ne Demektir ?

Branda vinil baskı, adı üzerinde brandanın üzerine digital baskı makinaları ile baskı yapılmasına denir. Branda, Digital Baskının vazgeçilmeyen en önemli elemanlarında biridir. Branda, Vinil baskı sağlamlığı, esnekliği, görselliği ve uygun fiyat açısından bir çok alanda kullanılmaktadır. Baskı brandasının rengi beyazdır, bu ürünün üzerine istenilen her türlü görseli baskı yapabilirsiniz.

Branda Ne Demektir

Branda PVC ( Polivinil klorür ) esaslı bir malzemedir. Türkiye’ de branda çok uzun yıllardır, yaklaşık 40 yıldır kullanılmaktadır. Digital Baskı sektörü oluşmadan önce yerli üretim brandalar çadır, tente gibi alanların yapımında kullanılırdı. Yerli brandaları 25 yıl önce üzerine folyo kesimden yazılar yapıştırılarak , afiş olarak kullanmaya başlayan reklam söktörü bugünlerde brandayı digital baskının vazgeçilmez ürünü olarak kullanıyor. Branda – Vinil sağlamlığından dolayı bir çok alanda tercih edilmektedir.

Branda Baskının Ömrü Nedir ?

Branda, Vinyl baskının ömrü kullanılan branda ( vinil ) ile eş değerlidir. Malum tüm pşyasalara ciddi bir rakip olarak giren çin, reklam sektörünede girmiş ve uygun fiyatlı ürünler piyasaya sürmüştür.

Bu ürünlerin fiyatları uygun olunca kaliteleride doğru orantılı olarak düşmüştür. Çin ürünleri kullanıldığında brandanız max. iki yıllık bir süre size hizmet verebilir. Avrupa Vinyl kullandığınızda bu süre 7 yıla kadar uzayabilir.

Branda, vinyl normalde deforme olan bir ürün değildir ancak renginin solması yani Beyazın kirlenmesi söz konusdur zaten bu sıkıntıda vinylinizin kullanma ömrünü belirler. Sonrasında bu görüntü çirkinliğine tahammül edemeyeceginizden değiştirme ihtiyacı hissedeceksiniz. Brandanın üzerine folyo yapıştırmak suretiyle reklamınızı yapacaksanız dayanıklılığı artacaktır. Çünkü kullandığınız folyo translucent folyo olacak ve 5-7 yıllık bir süre size sıkıntı çıkarmayacaktır.

Ancak Branda, Vinyl üzerine digital baskı yapcaksanız kullandığınız mürekkeplere oranla bu ömür 1 ile 5 yıl arasında değişecektir. Ülkemizde hangi tip tabela sistemi yapılırsa yapılsın malesefki ömür boyu kullanılıyor. Ürünün renginin solması yada deforme olması bir çok müşteri için problem teşkil etmiyor ve yıllarca kullanılıyor. Buda kendi reklamınızı kötü yapmanız anlamına geliyor.